Swiat Seniora

0 Choroby osób starszych

admin to Seniorzy  

Osoby starsze narażone są na bardzo wiele chorób. Szczególnie niebezpieczne są wszelkiego rodzaju choroby układu krwionośnego – nadciśnienie jest chyba najpopularniejszą chorobą, na którą zapada coraz więcej starszych i młodszych osób. Choroby układu krwionośnego bardzo często prowadzą do poważnych zatorów, wylewów, a nawet zawałów serca. Walka z nimi jest możliwa przez całe życie, jednak większość z nas bagatelizuje tę sprawę nie zwracając na nią większej uwagi. Jednak zdecydowanie warto.

Choroba Parkinsona – objawia się drżącymi rękami – równie popularna co choroba Alzhaimera, która powoduje zaniki pamięci i bardzo duże zamglenie umysłu. Im bardziej człowiek obawia się którejś z tych dwóch wymienionych chorób, tym większe prawdopodobieństwo, że właśnie je dostanie. To działa na zasadzie perswazji i wpajania sobie pewnych przekonań, które z czasem stają się prawdą.

Osoby starsze niestety mają wykończony organizm i nie potrafią w pełni się regenerować, co powoduje często ogromne problemy ze zdrowiem i konieczność zejścia z drogi młodym oraz udanie się do domu opieki. Czasami jest to smutna, a czasami radosna konieczność. Wszystko zależy od podejścia samej staruszki/starca oraz jego rodziny.

Dodaj komentarz