Swiat Seniora

0 Ćwiczenia pamięci

admin to Seniorzy  

Ćwiczenie pamięci to bardzo dobry sposób na przeciwdziałanie mgiełkom, które chętnie zaatakowałyby nasz umysł. Dzięki różnego rodzaju ćwiczeniom stosowanym w domach opieki starsze osoby są w stanie wyostrzyć swoją pamięć i naprawdę znacząco poprawić swoje możliwości koncentracji oraz skupienie. Większość ćwiczeń pamięciowych odbywa się na zasadzie gry słownej, bądź wizualnej(pokazywanie obrazków) dzięki czemu rozwijają się obydwa ośrodki pamięci – zarówno fotograficznej, jak i słuchowej.

U starszych osób pamięć zarówno fotograficzna, jak i słuchowa stykają się mniej więcej na tym samym poziomie, dlatego nie robi im wielkiej różnicy to, czy muszą wskazywać zapamiętane i zobaczone wcześniej obrazki, czy muszą powtarzać zapamiętane słowa.

Ćwiczenia pamięci bardzo dobrze wpływają również na ukrwienie mózgu, co powoduje wzrost endorfin oraz w pewnych przypadkach można zaobserwować powrót dawnego, często bardzo ostrego temperamenty człowieka, który do tej pory był schowany za grubą warstwą niezrozumiałych myśli.

Ćwiczenia pamięci bardzo dobrze wpływają na myślenie, jednak często nie są w stanie pokonać choroby Alzhaimera, która dotyka bardzo wiele starszych osób.

Dodaj komentarz