Swiat Seniora

0 Komputer i seniorzy

admin to Seniorzy  

Komputery to podobno wynalazek współczesności i domena ludzi młodych, wybitnych i bardzo otwartych na świat. Jednak pozory bardzo często mylą oraz nie zawsze są słuszne. Kilka dni temu byliśmy świadkami nauki informatyki w domu seniora. Oczywiście nie były to typowe, przymusowe lekcje, jakie często dawane są uczniom w szkołach. Informatyka seniorów odbywała się na zasadzie podobnej bardziej do kółka zainteresowań. Każdy senior, który był zainteresowany tym jak działają komputery mógł przyjść na koło i się tego dowiedzieć. Mógł o wszystko zapytać i sprawdzić wszystko w praktyce. Wbrew pozorom koło po dziś dzień cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Wielu starszych panów jest nadal ciekawych i ciągle mają ten niedosyt wiedzy technologicznej, który napędza naszą gospodarkę bardzo silnie. Wielu z nich zwyczajnie zaczęło się uczyć Obsługi komputera i pisania na klawiaturze. Niektórzy doszli nawet do poziomu samodzielnego opalania poczty e-mail oraz rozmowy z bliskimi przez komunikatory internetowe.

Są to naprawdę duże osiągnięcia jak na osoby czasem naprawdę grubo po 70, nawet po 80. Jak widać bariera wiekowa to tylko mit, pic na wodę, dlatego warto się starać zrozumieć świat w każdym wieku – ewentualnie można postarać się o to, żeby w ogóle go nie rozumieć :)

Dodaj komentarz