Swiat Seniora

0 Pasje, zainteresowania osób starszych

admin to Seniorzy  

Seniorzy często są ludźmi niepozornymi, mam namyśli ich głębokie zaangażowanie w jakąś sprawę, które jest zupełnie niewidoczne dla otoczenia. Jest to naprawdę niewyjaśniony i zupełnie nienaturalny fenomen, z którym można się spotkać w codziennym życiu niedaleko domów starości. Niby pozorny staruszek… a kto by pomyślał, że jego pasją jest prawdziwa fotografia, fotografia analogowa wykonywana starej technologii aparatem lustrzanym, manualnym.

Kto by pomyślał, że tamta starsza pani nadal kocha kwiaty, a ogród w domu jej syna nadal widzi jej naprawdę boską rękę, która przykładała swoje trzy grosze do jego powstania. Któż by to wiedział, gdyby nie długie rozmowy na ławeczce przed ośrodkowym stawem?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak bardzo staruszkowie cierpią za swoimi zainteresowaniami i pasjami, które mogli uprawiać do woli będąc młodymi. W tym wieku to już chyba pozostaje tylko tęsknota, tylko tęsknota.

Każdy ma jakąś pasję, a ja jestem zdania, że każde prawdziwe zainteresowanie umacnia się z biegiem lat i gdy naprawdę dojrzejemy do tego, aby móc je wykonywać, móc robić to co naprawdę lubimy, nie możemy już tego zrobić. Tak się dziwnie życie przeplata, jednak gdyby o tym trochę głębiej pomyśleć, to może mieć sens… zachęcam do zastanowienia się.

Dodaj komentarz