Swiat Seniora

0 Sport dla seniorów

admin to Seniorzy  

Sport w późnym wieku jest jak najbardziej wskazany. Wielu niedoszłych alfonsów stara się uprawiać bardzo niebezpieczny dla ich zdrowia sport jakim jest seks. Podczas seksu przeważnie wydzielana jest ogromna ilość endorfin – hormonu szczęścia, a przy okazji dostarczana jest do organizmu naprawdę ogromna dawka adrenaliny, krew krąży szybciej, a gdy starszy człowiek ma jakiś zator, czy coś w tym rodzaju, potrzeba i chęć seksu może prowadzić do problemów ze zdrowiem. Ale przecież współżycie z babcią nie musi być jedynym sportem jaki mogą uprawiać seniorzy.

W domu starców najczęściej spotyka się dziadków, którzy po prostu biegają – uprawiają jogging, ponieważ jest to najprostszy, a zarazem najefektywniejszy sport, jaki może uprawiać senior. Czasami zdarza się również, że co zdolniejsi panowie po prostu grają w piłkę – oczywiście trudno taką grę porównać do gry na mistrzostwach świata, ale mimo to jest to sport dający naprawdę sporo zadowolenia i rozrywki.

Niektórzy sięgają po kluczyki do sportowego auta i próbują brać udział w wyścigach, jednak tych bardzo szybko powstrzymują lekarze i opiekunowie – w końcu to zbyt niebezpieczny sport jak na staruszków. Młodzi ludzie nie wyobrażają sobie nawet, jak bogate życie mają starsi panowie i panie.

Dodaj komentarz